شاهزاده ایرانی: شن‌های زمان یکی از فیلم‌هایی که قرار است از اواخر ماه مه ۲۰۱۰ در سینماهای جهان به نمایش در آید،وجیک جلینهال نقش اول آن خواهدبود


فیلم "شاهزاده ایران؛ شن‌های زمان" بر پایه‌ بازی کامپیوتری پرهیجانی تهیه شده که از سال ۱۹۸۹ چند سری از آن به بازار آمد و محبوبیت زیادی پیدا کرد.

فیلم را جری بروک‌هایمر، تهیه کرده که از تهیه‌کنندگان معتبر هالیوود است و پیش از این سه فیلم تریلوژی پرفروش دزدان دریایی کارائیب را تولید کرده بود.

فیلم سینمایی "شاهزاده ایران را مایک نیوال، فیلمساز بریتانیایی، کارگردانی کرده است.

تمام صحنه‌های خارجی فیلم، مانند بیشتر فیلمهای هالیوودی که داستان آن در خاور میانه می گذرد، در مراکش فیلمبرداری شده است، و در آن بیش از ۸۰۰ سیاهی لشکر از مردم محلی ایفای نقش کرده‌اند.

دشمنان قصد دارند با روان‌کردن توفان شن سرزمین متمدن قهرمان فیلم، «دستان»، را نابود کنند، مردم را به اسارت بگیرند و دیوان (نیروهای خبیث و شیطانی) را بر آن‌ها مسلط سازند. رسالت اصلی «دستان» این است که شمشیری باستانی را، که رمز پایداری و افتخار قوم اوست، از دست دشمنان دور کند، زیرا هرکس به این شمشیر اسطوره‌ای دست یابد، می‌تواند زمان را برگرداند و سرنوشت قوم را تغییر دهد. در ادامه فیلم با صحنه‌های پرهیجان و ماجرای عاشقی دستان با شاهزاده خانم زیبای سرزمین همسایه، تامینا (تهمینه)، تکمیل شده‌است.فیلمهای بدون سانسور